Mikrodialyzační sestava

logo-zákazníka

Projekt vývoje a dodávek plně automatizovaného mikrodialyzačního systému s implementací elektrochemického senzoru pro on-line monitoring biologicky aktivních látek byl řešen ve spolupráci s Teoretickými Ústavy Lékařské Fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Mikrodialyzační systém se skládá ze tří hlavních částí:

  • infuzního dávkovače (mikrodialyzační pumpy)
  • vyhodnocovací jednotky
  • detekční cely

Infuzní dávkovač je tvořen pouzdrem, ve kterém je umístěna řídící elektronika, modul pro drátovou a bezdrátovou komunikaci s obslužným PC nebo tabletem a mechanická část infuzního dávkovače, krokový motor, mechanické řešení převodu hnací síly z krokového motoru na systém hnacího pístu a samotný hnací píst. Hnací píst je doplněn sadou nástavců pro umístění širokého spektra injekčních Hamiltonových stříkaček, z nichž dochází k přímému dávkování infuzního roztoku do celého systému.

Důmyslná mechanická konstrukce dávkovače a aplikace vnitřního krokování pumpy zajistily aktuální schopnost kontinuálního dávkování v rozmezí od 0,1 µl/min do 10 ml/min při použití stříkaček objemu 5ml. Aplikací menších objemů stříkaček (2.5, 1, nebo 0.5 ml), je možné dosáhnout velmi dobrých výsledků kontinuálního dávkování dokonce při ještě nižších perfuzních rychlostech.

Hnací píst je opatřen funkcí detekce pístu stříkačky což umožňuje pro najetí pístu do pracovní polohy využít výrazně vyšších rychlostí a tím významně zefektivnit a zrychlit práci s dávkovačem.

Vyhodnocovací jednotka je tvořena speciálně navrženým pouzdrem, ve kterém je umístěna řídící a vyhodnocovací elektronika pro napájení detekční cely, převod a vyhodnocování naměřených signálů a komunikaci s řídícím PC.

Detekční cela je tvořena speciálně navrženým pouzdrem s aplikací mikroelektrochemického senzoru vhodného pro pro in vivo analýzu a monitoring NO a dalších biologicky aktivních látek. Proudový výstup z mikroelektrochemického senzoru je detekován vestavěným potenciostatem a po zesílení odesílán do vyhodnocovací jednotky mikrodialyzačního systému.

www.microdialysis.eu
www.labflow.cz

Rychlé a přesné vyhodnocení - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Wi-Fi komunikace - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Přesné kontinuální dávkování - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Snadná změna objemu dávkování - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Originální design - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Kompaktní řešení - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Unikátní detekční technologie - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava
Modularita - Laboratorní a zdravotnická technika - Mikrodialyzační sestava