Montážní a testovací linka plynového směšovacího ventilu

První část linky, na které probíhá montáž, obsahuje z větší části ruční pracoviště, na kterých je implementována kvalitativní kontrola pomocí optických systémů a kontrola přítomnosti jednotlivých dílů. Pro závěrečné sešroubování produktu je použit automatický šroubovák s podavačem a zásobníkem. Šroubovák je umístěn na dvou-osém polohovacím systému, který zajišťuje přesné a rychlé utažení všech šroubů na požadovaných pozicích. Polohovací systém je ovládán pomocí servo motorů.

Za montážními stanicemi jsou dvě testovací stanice. Na první je produkt po sjetí ochranného krytu automaticky upnut ze všech čtyř stran. Následně je pomocí testovacího zařízení ověřena těsnost jednotlivých částí produktu a ověřena funkce. Na následující stanici se provádí ověření funkce ventilátoru v celém rozsahu otáček. Průtok je měřen pomocí precizního průtokoměru, který je připojen na výstup ventilu.

Po provedení všech testů je produkt přesunut na konečnou stanici, kde proběhne zkompletování a zabalení do krabice. Součástí linky je i analytické pracoviště, které slouží pro ruční demontáž špatně smontovaných kusů.

Projekt je řešen v úzké spolupráci s partnerskou firmou ATS – aplikované technické systémy.

Děkujeme našim partnerům za spolupráci

Aktuálně hledáme schopného kolegu či kolegyni na pozice